TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ RESMİ İLETİŞİM KANALI: FARMA INBOXTÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ RESMİ İLETİŞİM KANALI: FARMA INBOX

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ RESMİ İLETİŞİM KANALI: FARMA INBOX


37.A.00.002847

Ankara, 06.08.2010


BÖLGE ECZACI ODASI
YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA

Günümüz teknolojilerini en iyi şekilde kullanmak ve meslektaşlarımızın hizmetine sunmak için hazırlanan ve internet üzerinden üyelerimizle interaktif iletişim kurma olanağı sağlayan Yeni Nesil İletişim Kanalı Projesi Farma Inbox, Bursa, Manisa, Balıkesir Eczacı Odalarında pilot olarak uygulamaya konulmuş, kullanıcılardan gelen bildirimler ve yapılan testler ile güncelleştirilip tüm bölge eczacı odalarımızın kullanımına hazır hale getirilmiştir.

Sistem, kullanıcıların önemli haberleri anında almasına imkan tanımakta, gerektiğinde tüm üyelerin bilgisayar ekranlarına canlı yayın yapabilmektedir.

Web ortamında internet adresi üzerinden indirilebilecek şekilde hazırlanan yazılım için, üyelik aktivasyonu www.teb.org.tr de yer alan reçete tevzi sisteminin veritabanında kullanılan üye bilgileri ile yapılmaktadır. Bölge Eczacı Odalarımız, reçete tevzi sistemindeki yönetim paneli (www.teb.org.tr/odalar) üzerinden, sisteme üye ilavesi yapabilecek ve üye bilgilerini güncelleyebilecektir.

Farma Inbox yazılımı ve internet portalı üzerinden “TEB” başlığı altında ilaç, eczacılık ve sağlıkla ilgili tüm bilgilendirmeler, yayınlar, videolar, haberler vb. bilgi paketleri Birliğimizin bilgisi ve onayı dahilinde sistemde yayınlanacaktır. “TEB” ve “Bölge Eczacı Odası” haricindeki konu başlıklarının içeriği yüklenici firma tarafından güncellenecek; haber ve konu başlığı içeriği hakkında, Birliğimiz tarafından gerekli görülen değişiklikler de yapılabilecektir. Farma Inbox içerisinde yer alan “TEB” konu başlığının içeriğinin güncellenmesinden Birliğimiz; “Bölge Eczacı Odası” konu başlığının içeriğinin güncellenmesinden yazılımı kullanan ilgili Bölge Eczacı Odası sorumludur.

Programın TEB ve Bölge Eczacı Odası başlıklı bölümlerinde yapılacak düzenlemeler konusunda Birliğimiz tam yetkili, Bölge Eczacı Odaları da sorumluluğu altındaki konu başlığında tam yetkilidir. Yazılımda yer alan “TEB” konu başlığı tüm üyelerce, “Bölge Eczacı Odası” konu başlığı altındaki haberler ise, ilgili Bölge Eczacı Odasının üyeleri tarafından takip edilebilecektir.

Yazılım, her bir üyeye ve/veya her bir kullanıcı grubuna özel tekli ve/veya çoklu bilgi ve görüntü ulaştırabilecek şekilde hazırlanmıştır. Program ile ilgili her türlü sorunun bildirimi için oluşturulan Çağrı Merkezi’nin telefon numarası, 0224 240 18 85’dir.

Programın Eczacı Odası Yönetim Paneli kurulumu http://www.farmainbox.com/?page=odaadmin internet adresinden kullanıcı adı ve şifre girilerek yapılabilecektir. Kurulum aşamasında Odanız için kullanıcı adı ve şifre bilgisi ile, gerekli teknik destek, çağrı merkezindeki (0224 240 18 85) teknik çalışanlar tarafından verilecektir. Sistemin kullanımı ile ilgili bilgilendirme ve eğitim için mutlaka çağrı merkezi ile iletişime geçilerek programın kullanımı ile ilgili yardım alınması yararlı olacaktır.

Üyelerinizin Farma Inbox Programını indirerek kullanabilmeleri için Birliğimizin internet sayfasında (www.teb.org.tr) bir yönlendirme alanı oluşturulmuştur. Bu yönlendirme alanına tıklanarak açılan sayfa (www.farmainbox.com) üzerinden program indirilebilecektir. Farma Inbox Sisteminin Odanız bünyesinde kullanımı için ilgili işlemlerin yapılarak, Odalarınızın internet sayfalarında da Farma Inbox Yönlendirme Alanına yer verilmesini ve konunun üyelerinize duyurulmasını rica ederim.


Saygılarımla,


Ecz.Özgür ÖZEL
Genel Sekreter

Odanızın internet sayfasında Farma Inbox Yönlendirme Alanına yer verebilmek için, 0 224 240 18 85 numaralı Çağrı Merkezinden teknik destek alabilirsiniz.