TEBEOS PROGRAMINDA GÜNCELLEME ALMA İŞLEMLERİ HAKKINDA

TEBEOS PROGRAMINDA GÜNCELLEME ALMA İŞLEMLERİ HAKKINDA

Bilindiği gibi, fiyat düşüşü ve KKİ artışı düzenlemelerinden etkilenen ilaçların eczanelerde bulunan ilaçlara ait stok zararının ilaç firmaları tarafından tam ve eksiksiz olarak telafi edilebilmesi için, bu ilaçların stok zararı bildirim işlemleri, eczane paket programları üzerinden yapılmaktadır.

Bu işlemlerin TEBEOS Programında açılan “Stok Zararı Bildirimi” butonu ile İlaç Takip Sistemine bildirimi için, TEBEOS Programı kullanan meslektaşlarımızın eğer henüz Stok Zararı Bildirim Butonu programlarındaki ana menüde görüntülenmedi ise programı kapatıp yeniden açarak otomatik güncelleme almaları gerektiği bildirilmişti.

TEBEOS Programı kullanan meslektaşlarımızın eğer henüz Stok Zararı Bildirim Butonu programlarındaki ana menüde görüntülenmedi ise programı kapatıp yeniden açarak otomatik güncelleme almaları gerektiği bildirilmişti.

Otomatik güncelleme işlemi hergün yaklaşık 10.000 rutin kullanıcı tarafından sağlıklı bir biçimde yapılabilirken, özellikle bugün çok sayıda yeni kurulumun yarattığı yoğunluktan dolayı, sistem güncelleme başvurularını sıraya almakta, bu işlem nedeniyle bazı meslektaşlarımızın programı otomatik olarak güncellemede sorun yaşadıklarını bildirmektedirler.

TEBEOS Programını güncellemede sorun yaşayan meslektaşlarımız aşağıdaki adreslerden tarif edildiği şekilde güncelleme dosyalarını indirebilir:

1) 32 bit İşlemcili Bilgisayarınız İçin TEBEOS Güncelleme Dosyası


Adres : http://www.teb.org.tr/tebeos32V2bit.exe

Açıklama : Üst satırdaki adreste bulunan dosyayı bilgisayarınızın “Masa Üstü”ne indirin. Üzerine çift tıklayın. TEBEOS programınız güncellenmiş olacaktır. Eğer bilgisayarınız 64 bit işlemcili ise 2. Maddedeki işlemi yapınız.

2) 64 bit İşlemcili Bilgisayarınız İçin TEBEOS Güncelleme Dosyası

Adres : http://www.teb.org.tr/tebeos64V2bit.exe

Açıklama : Üst satırdaki adreste bulunan 64 bit bilgisayarlar için hazırlanmış güncelleme dosyasını bilgisayarınızın “Masa Üstü”ne indirin. Üzerine çift tıklayın. TEBEOS programınız güncellenmiş olacaktır.

Eczanelerde kullanılan bilgisayarların İşlemcilerin çok büyük bir oranı 32 bittir, işlemci türünü bilmeyen kullanıcıların önce birinci linkteki dosyayı indirip çift tıklamalarını, güncelleme yine alınmadı ise ikinci linkteki dosyayı indirip çift tıklamalarını öneriyoruz.

Yukarıdaki güncelleme adımlarında herhangi bir problem yaşadığınız takdirde 0 312 266 30 40 numaralı telefondan TEBEOS Çağrı Merkeziyle iletişime geçebilir veya tebeos@teb.org.tr adresine probleminizle ilgili e-posta gönderebilirsiniz.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ

16 Aralık 2010 - Okunma Sayısı : 44