SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN YENİ ISKONTO UYGULAMALARI KONULU DUYURUSU HAKKINDA

SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNUN YENİ ISKONTO UYGULAMALARI KONULU DUYURUSU HAKKINDA

11.12.2010 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ ile Uygulanacak İndirim Oranları maddesinde yeni yapılan düzenlemelerden etkilenen ilaçlar için EK-2D Bedeli Ödenecek İlaçlar Listesinde yapılan değişiklikleri içeren liste, 18.12.2010 tarihinde yürürlüğe girecek olan düzenlemeler Sosyal Güvenlik Kurumu’nun internet sayfasında bugün akşam saatlerinde yayınlanmıştır.

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan liste ile stok zararı bildirim işlemleri için Birliğimiz tarafından yapılan çalışma sonucunda hazırlanan listenin karşılaştırılması ve TEBEOS veri tabanında, gerekli görülecek düzeltmelerin yapılması için çalışmalarımız sürmektedir.

Veri tabanında gerekli görülecek düzenlemelerin tamamlanması sonrasında programda güncelleme yapılacaktır. Meslektaşlarımızın, TEBEOS Programını kapatıp açarak otomatik güncelleme alması yeterli olacaktır.

TÜRK ECZACILARI BİRLİĞİ


Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yayımlanan duyuru metni ve eki listelere http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/connect/3a86c10045112f4ca547af3c8459d596/duyuru_gss_iskonto_20101216_01.pdf?MOD=AJPERES

adresinden veya aşağıda yer alan linkten ulaşabilirsiniz.

Sosyal Güvenlik Kurumunun Yeni Iskonto Oranları Hakkında Duyurusu için tıklayınız

17 Aralık 2010 - Okunma Sayısı : 41