İLAÇLARDA BEKLENEN FİYAT DÜŞÜŞÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME (GÜNCELLENDİ)

REFERANSI YUNANİSTAN OLAN İLAÇLARDA BEKLENEN FİYAT DÜŞÜŞÜ HAKKINDA BİLGİLENDİRME (GÜNCELLENDİ)

Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü resmi internet sayfasında yayımlanan 07.12.2010 tarihli duyurusunda belirtildiği üzere, 10.12.2010 tarihinden itibaren referans fiyatı Yunanistan olan ilaçların fiyatlarında düşüş olması beklenmektedir.

İlaç fiyat düşüşleri, 10.12.2010 tarihinde (yarın) Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü sayfasında yayımlanacak listelerde ilan edilecek olup, yürürlükte bulunan İlaç Fiyat Kararnamesi gereğince 5 (beş) iş günü sonra yürürlüğe girecektir.

Birliğimiz tarafından, eczanelerin stok zararlarının telafisi noktasında yetkililerle gerekli görüşmeler ve değerlendirmeler sürdürülmektedir.

Listenin yayımlandığı tarihten sonra 5 (beş) iş günü süresince fiyat düşüşü olacak ürünlerin satış koşullarıyla ilgili herhangi bir değişiklik olmayacaktır.

Konu hakkında gerekli bilgilendirme internet sayfamız üzerinden yapılacaktır.

Tüm üyelerimize önemle duyurulur.

NOT: Bu listelerde yer alan ilaç fiyat değişikliklerinin toplam ilaç pazarındaki payının %1 olduğu hesaplanmış olup, listeler Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanmasının ardından sitemizde de duyurulacaktır.

10 Aralık 2010 - Okunma Sayısı : 39